Top 6 instagramowych miejsc w Nicei

Jesienna aura nastała już na dobre. Deszcz, wiatr, październik — jednym słowem brrrr! Dlatego wracam z postem przypominającym mi ciepełko: Nicea w odsłonie instagramowej! Przygotowałam top 6 miejscówek, idealnych do zobaczenia a przy okazji zrobienia niesamowitych zdjęć.

Hotel Le Negresco

Le Negresco to jeden z najbardziej ekskluzywnych hoteli w Nicei. Budynek mieści się tuż przy Promenadzie Anglików a jego historia sięga początków XX wieku, kiedy to młody rumuński imigrant Henri Negresco wykupił działkę tuż przy morzu i postanowił wybudować okazały hotel obfitujący w najbardziej luksusowe dobra. Hotel cieszył się uznaniem wśród arystokratów i biznesmenów. Niestety jego świetność przyćmiły dwie wojny i przechodzenie własności z jednych do drugich rąk. Ostatecznie historia zakończyła się szczęśliwie, hotel wrócił do świetności, a w 2003 roku został wpisany przez rząd Francji na listę dziedzictwa narodowego.

La Colline Du Château

Kolejnym must see jest La Colline Du Château (czyli wzgórze zamkowe), ale niech Cię nie zmyli ta nazwa! Na próżno szukać tam zamku, bo w 1703 został zburzony razem z katedrą na polecenie Ludwika XIV. W późniejszych latach teren został zagospodarowany pod park miejski oraz tworzy idealne miejsce do podziwiania panoramy Nicei. Wzgórze położone jest na około 90 m n.p.m., więc gwarantuje idealne zdjęcia Promenady Anglików. Możesz się tutaj dostać od strony deptaku (wejście niedaleko słynnego napisu: I LOVE NICE) albo od Starego Miasta.

Plaża i Promenada Anglików

Lazurowa woda, biało-niebieskie leżaki oraz kamyczki tworzą idealny spot pod zdjęcia. Koniecznie będąc w Nicei przespaceruj się wzdłuż wybrzeża i znajdź kawałek przestrzeni tylko dla siebie.

Sobór św. Mikołaja

Po francusku Cathédrale Russe, to kolejne miejsce, które znalazłam za pośrednictwem Instagrama. Cerkiew prawosławna została wzniesiona przez rosyjskich emigrantów w miejscu, w którym młody carewicz Mikołaj Aleksandrowicz Romanow — syn Aleksandra II — zmarł na gruźlicę. Budynek jest imponujący! Posiada 5 kopuł w kolorze turkusu skupionych wokół centralnej. Warto nadmienić, że jest to największa cerkiew wzniesiona poza Rosją.

Stare miasto

Zwane także po francusku Le Vieux Nice to połączenie wyjątkowo wąskich uliczek, pięknej architektury oraz ukrytych placów. Koniecznie zrób tutaj spacer, najlepiej rano!

Plac Massena

Główny plac, na którym dzieją się największe wydarzenia w Nicei. Nie trudno go pominąć. Otoczony przez kolorowe budynki, chodnik w szachownicę i piękną fontannę z rzeźbą Apolla — niestety zdjęć nie mam. Podczas naszego wypadu odbywał się Ironman, a większa część placu była zamknięta.

Jeżeli masz pytania, zostaw komentarz. Chętnie odpowiem 🙂