Bary w Brugii i Gandawie — piwny przewodnik

Processed with VSCO with dog1 preset

Ha! Niezła ironia, na co dzień kompletnie nie piję piwa, nie znam się na rodzajach i w ogóle piwo jest dla mnie na NIE. Jednak podczas tego wyjazdy skosztowałam chyba z 8 rodzajów 😄 Piwny kraj zobowiązuje do degustacji 😛 Najczęściej piwa podawane są w kuflach 0,25 lub 0,33. I przyznam, że jest to super wygodne! Można spróbować nowych smaków nie opijając się za bardzo.

2be / The Beerwall (Brugia)

Pierwszym miejscem, które Ci polecę, będzie popularny 2be / The Beerwall w Brugii. Bar, sklep i atrakcja w jednym. Znajdziesz tam ogromny wybór piw oraz długaśną witrynę wypełniona najróżniejszymi butelkami po złotym trunku. Warto pokusić się o degustację, która kosztuje 10 € za 4 małe piwka.

💰 Ceny 4 małe, degustacyjne piwa w cenie 10 €

Bar des Amis (Brugia)

Bar jest położony niedaleko rynku, klimatyczny z dużą kartą drinków i piw. Spędziłyśmy tutaj czas przy śmiechu i kolejnej tego dnia ipie. Widać, że jest to bar miejscowych, ponieważ turystów nie było w ogóle. Z tego co się orientuję, jest to swego rodzaju sieciówka, i bary pod tym samym szyldem znajdziesz też w Gandawie i Brukseli.

💰 Ceny Cena 0,25 Vedett Blond wynosiła 3,40 €

Bier Café (Brugia)

Bar znaleziony w Google Odkrywaj! Serio, bardzo często udaje mi się wykukać bardzo dobre restauracje za pomocą tej opcji. Bier Café mieści się na piętrze Muzeum Historii w Brugii. Ceny trochę wyższe, ale za to widok na rynek rekompensuje ten wydatek.

💰 Ceny Ponownie Vedett Extra Blonde w cenie 4,50 €

‚t Galgenhuis (Gandawa)

Ostatnia miejscówka, która uratowała nas przed ulewą, czyli ‚t Galgenhuis. Niesamowicie klimatyczny bar mieszczący się w centrum Gandawy. Miła obsługa, dobry widoczek. Czego chcieć więcej. A! Jednak można 🙂 Tuż obok, w zwykłej drewnianej budce (między ‚t Galgenhuis a barem het Spijker, który swoją drogą też polecam) sprzedawane są najlepsze frytki w mieście. Potwierdzone przez mieszkańców! Frytki można spokojnie sobie przynieść do stolika. Nie mogło być lepiej.

💰 Ceny Piwo kosztowało około 4 €, a duże frytki też 4 €

Jeżeli masz pytania, zostaw komentarz. Chętnie odpowiem 🙂