Top 7 instagramowych miejsc na Wybrzeżu Amalfitańskim

Wybrzeże Amalfi jest spektakularne! I nie, nie przesadzam 🙂 To jedno z piękniejszych miejsc, w których byłam a do tego każdy kącik prosi się o fotografię. Poniżej znajdziesz moje topowe miejsca z wybrzeża. Zapraszam 🙂

Via Christoforo Colombo (Positano)

Kilka kroków od przystanku autobusowego znajduje się chyba najpopularniejsza ulica w Positano z niesamowitym widokiem na wybrzeże i miasteczko. Must see! Przy Via Colombo znajduje się również luksusowy hotel — Le Sirenuse, który słynie ze spektakularnej panoramy. Podobno można wejść do niego bez problemu i zrobić zdjęcie z tarasu, ale jak się wstydziłam 😝

🔺 Wskazówka Dokładny adres: Via Christoforo Colombo 185

Plaża Spaggia Grande (Positano)

To klasyk! Najlepiej wybrać się tutaj z samego rana. Później zaczynają zjeżdżać się ludzie oraz pojawiają się statki pełne pasażerów. Na plaży można znaleźć kilka fajnych spotów, więc warto mieć czas żeby na spokojnie się tutaj pokręcić.

🔺 Wskazówka Na plażę prywatną, czyli tą z parasolkami można spokojnie wejść. Jeżeli zdecydujesz się na plażowanie w tym miejscu spodziewaj się wysokich kosztów za leżak.

Fiordo di Furore (Furore)

Fiordo di Furore to punkt, o którym marzyłam! Niestety okazało się, że zejście na ukrytą plażę jest zamknięte ze względu na osuwające się kamienie. Mimo to, cieszę się, że przyjechałyśmy zobaczyć ten włoski fiord.

🔺 Wskazówka Fiordo di Furore znajduje się około 25 minut jazdy busem z Positano w kierunku Amalfi. Wpisz adres w Google maps: 84010 Furore, Prowincja Salerno — bankowo trafisz.

Katedra św. Andrzeja Apostoła (Amalfi)

Najcenniejszą atrakcją Amalfi jest Katedra św. Andrzeja Apostoła, której budowa rozpoczęła się w XI wieku. Cała przestrzeń dookoła jest powalająca i warta uwagi. Dlatego poświęć czas i poszwendaj się po okolicy 🙂

Widok na Amalfi (Amalfi)

Świetny widok na plażę Tonino ò beach De Vita Ciro w Amalfi gwarantuje spot tuż przy Via Pantaleone Comite. Dodaj sobie koniecznie do swojej listy must see w Amalfi!

🔺 Wskazówka Dokładny adres to Via Pantaleone Comite, 3

Widok na Marina Grande (Sorrento)

Jeżeli szukasz pięknego widoku w Sorrento to koniecznie zajrzyj do portu! To miejsce ma powalający klimat a do tego jest nieziemsko fotogeniczne. Polecam usiąść na krzesełku w Nonna Emilia z widokiem na zatokę i Wezuwiusza. Do tego Aperol Spritz i jest idealnie!

🔺 Wskazówka Wpisz adres: Via Marina Grande, 42

Villa Rufolo (Ravello)

Kolejnym punktem wartym uwagi jest miasteczko Ravello, a w nim znajdująca się Villa Rufolo. To tutaj znajdziesz tajemniczy ogrody i niesamowite widoki na panoramę Wybrzeża Amalfi prosto z kwiecistego tarasu.

🔺 Wskazówka Wejście do Villi Rufolo kosztuje 7 euro

Jeżeli masz pytania, zostaw komentarz. Chętnie odpowiem 🙂