Instagramowy przewodnik po Paryżu — top 15 miejsc, które trzeba zobaczyć

Bonjour!
Po raz pierwszy do Paryża poleciałam 3 lata temu i totalnie przepadałam! Musiałam trochę poczekać i wygrać z przeciwnościami losu, żeby znowu postawić tam swoją nogę. Ufff w połowie sierpnia w końcu się udało po trzech próbach podchodzenia do lądowania 😀

Paryż jest bardzo fotogeniczny, dlatego też przygotowałam trochę taki instagramowy przewodnik. Niebawem opublikuję post z najlepszymi miejscami z widokiem na Wieżę Eiffla, więc stay tuned 🙂

Le Consulat

Piękna kawiarnia położona w dzielnicy Montmartre. Koniecznie zajrzyj tutaj tuż po otwarciu, bo później może kręcić się sporo ludzi i trudno będzie zrobić dobre zdjęcie. Z ciekawostek Le Consulat był kiedyś ulubioną restauracją bohemy artystycznej, zaczynając od Picassa a kończąc na Monet.

🔺  Adres 18 Rue Norvins, 75018 Paryż

Le Consulat, Paryż

Luwr

Tego miejsca nie muszę przedstawiać 🙂 Dziedziniec Luwru warto zobaczyć wieczorem jak i w ciągu dnia. Powalający widok!

🔺 Adres Musée du Louvre, 75058 Paryż

Stacja metra Lamarck – Caulaincourt

Kolejnym fotogenicznym miejscem na mojej liście jest stacja metra Lamarck – Caulaincourt. Najlepiej od tego miejsca rozpocząć swój spacer po Montmartre 🙂

Odette

Klimatyczna cukiernia, która podobno serwuje przepyszne makaroniki i ptysie. Niestety podczas naszego pobytu była zamknięta. Może następnym razem uda się coś mi spróbować.

🔺 Adres 77 Rue Galande, 75005 Paryż

Pink Mamma

Włoska restauracja położona nieopodal Moulin Rouge. Knajpka ma 4 piętra, a najładniej jest na samej górze, tam gdzie mieści się weranda. Samo jedzenie jest przeciętne, ale klimat Pink Mamma jest nie do opisania.

🔺 Adres 20bis Rue de Douai, 75009 Paryż

Palais-Royal

Będąc w okolicach Luwru nie sposób tu nie trafić. Znajdziesz tutaj pałac, obok ogrody oraz instalację artystyczną widoczną na zdjęciach, czyli kolumny Burena a to wszystko w otoczeniu XVII-wiecznych arkad.

🔺 Adres 8 Rue de Montpensier, 75001 Paryż

Fotoautomat

Będąc na Montmartre możesz zahaczyć o oldschoolową budkę fotograficzną! Klimacik jest jak 150 🙂

🔺 Adres 53 Rue des Trois Frères, 75018 Paryż

La Maison Rose

Gdy zobaczyłam tę kawiarnię na Pintereście oszalałam na jej punkcie! Koniecznie zajrzyj tutaj idąc w stronę Le Consulat lub Sacre Coeur. Sama restauracja jest czynna w weekend od 12, a w tygodniu od 18, więc nie było mi dane złapać filiżanki kawy.

🔺 Adres 2 Rue de l’Abreuvoir, 75018 Paryż

Chateau d’eau Montmartre

Miejsce tuż obok La Maison Rose, wystarczy skręcić w Rue Cortot. Stamtąd złapiesz widoczek na twierdzę Chateau d’eau Montmartre.

🔺 Adres Rue Cortot, Paryż

Le vrai Paris

Pięknie ozdobiona kawiarnia znajdująca się również w dzielnicy Montmartre. Warto zrobić kilka ujęć tego miejsca.

🔺 Adres 33 Rue des Abbesses, 75018 Paryż

Le Paradis

Kolejna urocza knajpka, udekorowana kwiatami. To niesamowite ile jest w Paryżu tak pięknie wyglądających restauracji! To totalnie mnie urzekło.

🔺 Adres 76 Rue Saint-Martin, 75004 Paryż

Chez Plumeau

Przechodząc obok restauracji Chez Plumeau nie mogłam się powstrzymać żeby nie zrobić zdjęcia. To miejsce totalnie mnie kupiło, więc zostawiam je tutaj — może Tobie również przypadnie do gustu.

🔺 Adres 4 Place du Calvaire, 75018 Paryż

Rue des Barres

Jeżeli będziesz mieć czas to koniecznie zobacz zachwycającą Rue des Barres! Ponadto tuż obok znajdują się dwie kawiarnie: Café-Restaurant Louis Philippe oraz Chez Julien znane z paryskich scen Gossip Girl.

🔺 Adres Rue des Barres

Shakespeare and Company

Idąc od Odette w stronę Katedry Notre Dame z pewnością zauważysz to miejsce. Shakespeare and Company to nie tylko księgarnia, ale również kawiarnia. Must see!

🔺 Adres 37 Rue de la Bûcherie, 75005 Paryż

Au Vieux Paris d’Arcole

Na sam koniec zostawiłam kultową kawiarnię Au Vieux znajdującą się w pobliżu Katedry Notre Dame. Co ciekawe w zależności od sezonu zmieniana jest fasada knajpki. Zimą możesz zobaczyć niedźwiadki, a wiosną glicynie (pnącza z fioletowymi kwiatami).

🔺 Adres 24 Rue Chanoinesse, 75004 Paryż

Jeżeli masz jakiekolwiek pytania, zostaw komentarz 🙂