Gondola w Wenecji za 2 euro?

Oglądając zdjęcia z Wenecji z pewnością w pierwszej kolejności rzucą Ci się w oczy charakterystyczne, wąskie łódki płynące po kanałach weneckiej laguny. To oczywiście gondole! Zdecydowana większość z nich jest pięknie ozdobiona, wraz z miękkimi fotelami, oraz sterowana przez dostojnie ubranych gondolierów. Przejażdżka symbolem Wenecji nie należy do najtańszych atrakcji. Rejs trwający 30 minut kosztuje 80 €, a po zachodzie słońca cena wzrasta do 100 €. Do gondoli może wejść maksymalnie 5 osób, co za tym idzie w najlepszej konfiguracji cena rejsu może wynieść 16 € od osoby. Warto pamiętać, że ceny są z góry ustalone, wszędzie takie same i nie są negocjowalne.

💰 Ceny 30 minut rejsu za dnia kosztuje 80 €, po zmroku 100 €.

Jak skorzystać z gondoli za 2 euro w Wenecji?

Tutaj powinno pojawić się od razu hasło traghetto, czyli gondola pełniąca funkcje promu. Jej zadaniem jest przetransportowanie ludzi z jednego na drugi brzeg Grand Canal w miejscach, w których nie ma mostów. Traghetto jest środkiem transportu publicznego. Jest dłuższe i szersze, nie ma zdobień. Przejazd dla mieszkańców Wenecji kosztuje 0,70 €, a dla pozostałych 2 €.

Oczywiście nie jest to gondola z marzeń, nie ma tych mięciutkich foteli w kształcie serca, a podczas rejsu gondolier nie nuci pod nosem, ale za to jest świetnym sposobem na sprawdzenie w zaskakująco niskiej cenie, na czym polegają rejsy gondolą .

Warto wiedzieć, że traghetto mieści około 15 osób i jest sterowane przez dwóch gondolierów. Rejsy są krótkie i trwają dosłownie kilka minut. W Wenecji znajdziesz kilka przystanków, ale ja polecam ten przy Dogana. Rejs tutaj będzie trwać najdłużej, a przy okazji wylądujesz tuż obok Peggy Guggenheim Collection 🎨

💰 Ceny Jeden przejazd kosztuje 2 € od osoby.

Podsumowanie

Podczas ostatniego wyjazdu do Wenecji miałam okazję spróbować zarówno rejsu klasyczną gondolą jak i traghetto. Oba doświadczenia są kompletnie inne. Rejs gondolą z bliskimi osobami ma inny wymiar. Łódka nie buja aż tak bardzo, gondolier opowiada historie o Wenecji. Wszystko jest w wersji slow. Za to traghetto ma konkretne zadanie: przetransportować pasażerów na drugi brzeg. Siedzi się na niewygodnych, drewnianych ławkach; dość mocno buja i po 5 minutach to koniec. Przy czym, jeżeli nie miałabym czasu albo budżetu to zdecydowałabym się na taki krótki rejs traghetto. .

Jeżeli masz pytania, zostaw komentarz. Chętnie odpowiem 🙂