Uluwatu — co zobaczyć i gdzie zjeść

O Uluwatu słyszałam same dobre rzeczy i pewnie dlatego dodałam to miejsce do naszego planu. Teraz wiem, że to był kiepski pomysł. Dlaczego? A dlatego, że dojechaliśmy do naszego hotelu — Mule Malu — około 19, więc mieliśmy jedynie wieczór i kolejny dzień na zwiedzanie. Pewnie miałoby to sens, gdybyśmy spędzali tutaj kilka dni i mogli zobaczyć południową część wyspy, ale w sytuacji, kiedy trzeba się dużo przemieszczać, jeden dzień to zdecydowanie za mało.

Mule Malu Tropical Stay okazało się rajskim kompleksem oddalonym kawałek od głównej ulicy. Pięknie wykończone domki z łazienką pod gołym niebem zwaliły mnie z nóg. Do dyspozycji gości był basen a w restauracji serwowano przepyszne bowle i koktajle.

👉 Sprawdź Dwa tygodnie na Bali — plan wyjazdu

Mule Malu - basen
Przestrzeń wspólna w Mule Malu
Basen w Mule Malu Tropical Stay
W trakcie dnia basen był tylko dla nas, pewnie dlatego, że wszyscy wybrali się na plażę

Wszystko co musisz wiedzieć o Uluwatu

  • Jak dostać się do Uluwatu z Denpasar
  • Miejsca, które musisz zobaczyć w Uluwatu
  • Co jeszcze warto zobaczyć w Uluwatu, a nam nie udało się
  • Gdzie zjeść w Uluwatu

Jak dostać się do Uluwatu

Uluwatu znajduje się 20 km od Denpasar, głównego lotniska na Bali. Przejazd w zależności od natężenia ruchu może zająć nawet 2 godziny. Od razu po tym, jak pojawiliśmy się na lotnisku, zaczęli bombardować nas ludzie z ofertą transpotu. Pierwsze propozycje padały w okolicy 400 000 IDR za przejazd, czyli ponad 100 zł! Nie ma opcji. Kupiliśmy od razu kartę SIM i zainstalowałam Graba, lokalny odpowiednik Ubera. Na Bali również funkcjonuje Gojek i jest podobną aplikacją do Graba. Jakie było nasze zaskoczenie, gdy przejazd Grabem okazał się właściwie 2,5 raza tańszy: zapłaciliśmy 150 000 IDR, czyli 40 zł!

💰 Ceny Grab lub Gojek 150 000 IDR (ok. 40 zł) z Denpasar do Uluwatu.

💡 Ciekawostka Na Bali nie wszędzie Graby, Gojki i taksówki mogą wjechać. Na lotnisku np. jest dla nich wyznaczona specjalna strefa. W niektórych miastach jak Ubud, na każdym kroku zauważysz znaki dotyczące zakazu. Sami byliśmy świadkiem tego, jak podchodzą do tego miejscowi. Po kolacji w Suka Espresso, Staś podszedł zapytać lokalnych kierowców, ile kosztowałby przejazd do naszego hotelu. Pomimo negocjacji, padła cena z kosmosu, więc ostatecznie zdecydowaliśmy się zamówić Graba. Po przyjęciu naszego przejazdu, dostałam prośbę od kierowcy o spotkanie w miejscu oddalonym o jakieś 300 metrów od restauracji, poza strefą lokalnych kierowców. Kobieta, która prowadziła samochód, później nam wytłumaczyła, że ci kierowcy którzy stoją tuż obok Suka Espresso są częścią tzw. taxi mafia i nie chce narażać się na ich gniew.

Bluebird Taxi jest jedyną zalegalizowaną korporacją. Jeżeli kierowca odmówi włączenia taksometru — wyjdź. 

Ubud
W Ubud wszędzie znajdziesz takie znaki

Miejsca, które musisz zobaczyć

Padang Padang Beach

Po południe postanowiliśmy spędzić na plaży. Pierwszym przystankiem była Padang Padang, znana z filmu Jedź, módl się i kochaj. Zejście do samej plaży jest łatwe i zajmuje 5 minut.

Plaża kompletnie nie zrobiła na mnie wrażenia. Dużo ludzi, kilka stoisk z jedzeniem i biegające małpki. Rozejrzeliśmy się i zgodnie stwierdziliśmy, że nie posiedzimy tutaj dłużej.

💰 Ceny Wejściówka na plażę kosztuje 10 000 IDR (ok. 2,6 zł).

Małpy w Padang Padang Beach
Zejście na Padang Padang Beach
Widok z mostu na Padang Padang
Widok z mostu na Padang Padang

Thomas Beach

Thomas Beach jest oddalona od Padang Padang o około 2 km. Ukryta przed wścibskimi turystami plaża jest idealnym miejscem na wypoczynek. Zejście jest dość strome i może wywołać u niektórych zadyszkę. 

Pamiętaj, że po południu zaczyna się odpływ, więc wybrzeże nie wygląda tak spektakularne jak za dnia.

🔺 Wskazówki Warto mieć ze sobą buty do chodzenia w wodzie — zdecydowanie ułatwi to kąpiel.

💰 Ceny Wejście i parking jest za free, za to leżaki kosztują kilkadziesiąt tysięcy.

Plaża w Thomas Beach
Thomas Beach
Widok na Thomas Beach
Widok z góry na plażę około 17:30
Benzyna na Bali
W większości tak wyglądają stacje paliwowe. Benzynę kupuje się na butelki

Co jeszcze warto zobaczyć w Uluwatu, a nam nie udało się

Nie jestem w stanie Ci zagwarantować, że wymienione miejsca powalą Cię z nóg, ale nie bez powodu były na mojej liście i bardzo chciałam je zobaczyć. Niestety,  nie byliśmy w stanie wszystkiego zmieścić w naszym planie, więc może Tobie się uda 🙂

  • Bar Single Fin — popularny beach bar
  • Malesti Beach — piękna plaża
  • Opuszczony samolot
  • Nyang Nyang Beach — zachwycająca 1,5 km plaża z trudnym zejściem
  • Taras widokowy Balangan Beach — cudny widok na plażę o zachodzie
  • Dreamland — kultowa plaża z parasolami Air Asia

Gdzie zjeść w Uluwatu

🌮 Mango Tree — kuchnia meksykańska
🍕 Casa Asia — kuchnia włoska
🥑 Suka Espresso — pyszne wegetariańskie jedzenie

The Mango Tree Cafe

Miejsce, które mogę Ci polecić z czystym sumieniem jest: Mango Tree. To zabawne, że w pierwszych na Bali jedliśmy międzynarodową kuchnię. Tak czy inaczej, w Mango Tree było pysznie!

💰 Ceny Jedna porcja tacosów to około 65 000 IDR, czyli 17 zł. Piwo Bintang kosztuje zaś 27 000 IDR, tj. 7 zł.

Mango Tree Ubud
Przepyszne tacosy w Mango Tree

Casa Asia

Kolejnym miejscem jest Casa Asia — poszliśmy tam pierwszej nocy, ponieważ była to najbliżej położona knajpka. Cała restauracja była wypełniona celebrującymi ekspatami, a właścicielem jest Włoch, który dba o każdego klienta.

💰 Ceny To była nasza najdroższa kolacja na Bali, ponieważ zapłaciliśmy około 500 000 IDR, czyli 135 zł. Na stół wjechała pizzka, carpaccio z ośmiornicy, 2 drinki i 2 piwa. Dodatkowo każdy gość dostaje foccacie za darmo. Pomimo wygórowanych cen było smacznie.

Pizza w Casa Asia Ubud

Suka Espresso

Po krótkim plażowaniu na Thomas Beach poszliśmy na kolację do Suka Espresso. Jeżeli szukasz wege-szamy, to miejsce jest idealne dla Ciebie. Dla nie-wegetarian zresztą też 🙂

💰 Ceny Żółte curry to koszt 64 000 IDR, czyli ok. 17 zł oraz spring rollsy: 34 000 IDR, czyli 9 zł. Bintang kosztował 29 000 IDR, więc 7,70 zł.

Suka Espresso Ubud

📷 Wpadaj również na mój instagram Vacayesss, o TUTAJ.

Jeżeli masz pytania, zostaw komentarz. Chętnie odpowiem 🙂