7 miejsc z widokiem na Wieżę Eiffla

Wieża Eiffla to bezapelacyjnie symbol Paryża! Żelazna dama została wybudowana na paryską wystawę światową w 1889 roku. Co ciekawe po 20 latach miała zostać rozebrana. Na szczęście los chciał inaczej! Szczyt Wieży posłużył jako miejsce montażu telegrafu bezprzewodowego, co ostatecznie uchroniło konstrukcję przed demontażem. To niesamowite, ponieważ ocalona Wieża zdobyła właściwie natychmiastowe miano największej atrakcji turystycznej Paryża.

Chodź, zabiorę Cię na mały spacer po najlepszych punktach widokowych na Wieżę Eiffla. Zaczynamy!

Rue de l’Université

Pierwszym miejscem, o którym chciałam wspomnieć, jest widok z Rue de l’Université. Niestety chyba trzeba dobrze trafić. Podczas naszego wyjazdu uliczka zawsze była zastawiona busami, samochodami oraz siatkami, co odbierało urok temu miejscu. Mimo wszystko zostawiam adres — może trafisz na lepsze warunki 😛

🔺 Wskazówka Wpisz w google maps adres: 223 Rue de l’Université

Champ de Mars

Tego miejsca chyba nie muszę Ci przedstawiać 🙂 Z Champ de Mars zobaczysz Wieżę w pełnej okazałości. Jak widać na zdjęciu tutaj też nie miałam szczęścia. Wieża była obstawiona rusztowaniami…

Warto nastawić się na to, że za dnia i wieczorem na Polu Marsowym z pewnością spotkasz nagabywaczy, którzy proponują sprzedaż wina, piwa albo breloczków. Ilość ludzi trudniąca się tym zajęciem jest naprawdę duża! Na szczęście nie są natarczywi, gdy się odmówi — odpuszczają.

🔺 Wskazówka Adres w google maps: 2 Allée Adrienne Lecouvreur

Widok na Wieżę z Pola Marsowego

Pont d’Iéna i Place de Varsovie

Kolejnym punktem na Wieżę Eiffla, który warto sobie zapisać, jest widok z mostu d’Iéna prowadzącego do placu de Varsovie (tutaj znajdziesz popularną karuzelę) a następnie do Trocadéro. Warto uchwycić kadr z Sekwaną i Wieżą w tle.

🔺 Wskazówka Wpisując w google maps Pont d’Iéna lub Place de Varsovie bez problemu tutaj trafisz

Trocadéro

Trocadéro to nie tylko plac. Znajdziesz tutaj pokaźny kompleks ogrodowy z fontanną oraz rzeźbami plenerowymi. Na samym wzgórzu znajduje się Pałac Chaillot, który jest siedzibą czterech muzeów. Gdy byłam pierwszy raz w Paryżu, nie udało mi się tutaj dotrzeć. Za drugim razem miałam więcej szczęścia 🙂 Widok na Wieżę Eiffla można złapać z kilku miejsc, między innymi bezpośrednio ze schodów prowadzących na szczyt Wzgórza Chaillot, z samego placu oraz np. tuż obok kolumnady. Wybór jest ogromny 🙂

🔺 Wskazówka Wystarczy wpisać w google maps hasło Trocadéro 🙂 Tuż obok placu znajduje się stacja metra o tej samej nazwie.

Widok obok Estatua Luis De Camões

Nie tak oczywistym spotem na Wieżę Eiffla jest widok z Avenue de Camoens. Na dole schodów zobaczysz również dość ciekawy pomnik na cześć portugalskiego poety. Koniecznie wybierz się tutaj tym bardziej, że miejsce jest oddalone pewnie mniej niż 10 min na pieszo od Trocadéro.

🔺 Wskazówka Polecam wpisać w google maps hasło: Estatua Luis De Camões

Rue de Monttessuy

Jeżeli szukasz pięknego widoku na Wieżę Eiffla, a przy okazji całkiem niezłego lunchu, to polecam zatrzymać się w knajpce Chez Ming. Odkryjesz szeroki wybór dań z kuchni tajskiej, chińskiej i koreańskiej. Obsługa jest bardzo miła, a miejsce nie jest zatłoczone. Polecam!

🔺 Wskazówka Wpisz adres: 6 Rue de Monttessuy

Rue Saint-Dominique

Ostatnim punktem, którym chcę się z Tobą podzielić, jest ten z ulicy Saint-Dominique. Spacer warto rozpocząć od śniadania w kawiarni Le Recrutement Café, po czym podążać w stronę Wieży 🙂

🔺 Wskazówka Le Recrutement Café znajduje się przy 36 Boulevard de la Tour-Maubourg

Jeżeli masz pytania, zostaw komentarz. Chętnie odpowiem 🙂